Bebek telsizi alırken nelere dikkat etmeli?

Yeni doğan bebeklerin odalarında yatmalarını arzu eden anneler, bebefon adı verilen bebek telsizi satın alıp bebeklerinin yatak başına koyarak, gece uykusunda ağladığında ya da mızırdandığında kolaylıkla duymalarını sağlasa da, bebek…

 

Yeni doğan bebeklerin odalarında yatmalarını arzu eden anneler, bebefon adı verilen bebek telsizi satın alıp bebeklerinin yatak başına koyarak, gece uykusunda ağladığında ya da mızırdandığında kolaylıkla duymalarını sağlasa da, bebek telsizi alırken bir takım hususlara dikkat etmekte de fayda var. Bebek telsizi sayesinde bebek uyandığı zaman ağlarsa ya da bebek ağladığında duymazsam diye endişe eden annelerin endişelerini ortadan kaldırmakta ve geceleri annelerin de rahat uyumasını sağlamakta çok faydalı bir alettir. Peki, bebek telsizi satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

 

 

Bebek telsizi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Ses iletim cihazı olan bebek telsizi iki adettir; birisi annenin başının ucunda diğeri de bebeğin başının uzunda bulunur. Bu sayede bebek gece uyanıp ağladığı zaman anne telsizden bebeğinin sesini duyarak hemen uyanır ve gidip bebeğinin sorunuyla ilgilenir.

Bebek odasındaki sesi ebeveyn odasına ileten bebek telsizi seçiminde telsizin kanal seçiminin fazla olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü, kanal seçimi az olduğu zaman evdeki diğer elektronik eşyalardan etkilenebilir ve parazit oluşturabilir. Kanal seçimi fazla olursa parazit meydana geldiğinde kanalı değiştirebilirsiniz.

Aynı zamanda bebek telsizi alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında yer alan bir diğer önemli faktör ise, ışıklı olmasıdır. Bebek telsizini ışıklı olanlardan seçtiğiniz zaman hem siz hem de bebeğiniz rahat eder. Telsizin sesi kısık olduğu zamanlarda bile bebeğin ses tonunu ışık göstergesinden takip edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra bebek telsizinin teknik özellikleri arasında titreşim fonksiyonu bulunmalıdır. Böylece bebeğin ses tonu ile anne titreşimli olarak uyarılır. Genellikle bu özellik bileğe takılan modellerde yer alıyor.

27.4.2017

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.