HYT TC-446S

HYT TC-446S
Bugünkü inceleme konumuz, 

Hytera firmasının, PMR kullanım için üretmiş olduğu, sağlam kasa yapısı, dahili, yumuşak yapılı, esneyebilen anteni, yüksek amperli bataryası ve yüksek ses çıkışı ile, özel kullanımlarda başlıca tercih edilecek cihazlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

HYT TC-446S, daha önceki versiyonu olan TC-446 ‘ nın yeni versiyonudur. TC-446 nın eksikleri giderilmiş, firmware güncellemesi yapılmış, daha sağlıklı stabil çalışan bir model ortaya çıkartılmıştır.  Bir önceki yazımızda sizlere TC-320 hakkında bilgiler paylaşmıştık. Genel anlamda iki cihaz da birbirlerine yakın cihazlar. Bu yakınlığın en önemli tarafı da tabi ki her iki cihazın da PMR olması ve aynı frekanslarda işlev görmesi.

HYT TC-446S in, TC-320 den farklarına gelecek olursak, 1. farkı tabi ki boyutları olur. 446S yapısı gereği daha kalın, daha büyük ve daha ağır bir cihazdır. Ses çıkış yüksekliği TC-320 den daha fazladır. TC-446S geleneksel modellerde olduğu gibi hem açma kapama için hem de ses yüksekliği için aynı butonu kullanmaktadır. Bu butonun yanında da klasik şekilde kanal değişim butonu yer almaktadır.

HYT TC-446S 1650Mah 7.4V bir bataryaya sahiptir. PMR olarak kullanılan ve 0.5 watt çalışan cihazlarda neden bu batarya kullanılır sorusunu soracak arkadaşlar için yanıt verelim. HYT TC-508 modeli, TC-446S ile aslında bire bir aynı cihazdır. TC-508 kullanabilmeniz için, lisansa sahip olmanız gerekir. Çünkü 508 in frekans aralığı ve çıkış gücü farklıdır. Kendi kategorisinde çok başarılı ve dayanıklı olan bu cihazın, lisans sahibi olmayan kişilerin de kullanılabilmesi açısından TC-446S modeli, çıkış gücü ve frekans aralığı limitlenerek piyasaya sürülmüştür. Bu olayın sizler için en büyük artısı ise şudur;

 

TC-446S sahibi olduğunuz zaman, cihazı limitlerinin altında kullanmış olursunuz. Bu da cihazın yıpranma süresi açısından size büyük katkı sağlayacaktır. Yani uzun yıllar boyunca TC-446S i, çıkış gücünden, batarya performansından ve kalibrasyonundan fire vermeden kullanabileceksiniz. Çok daha özel görevler için üretilmiş olan bir cihazı, daha ufak ve basit görevlerde kullanacağınız için, cihazınız ilk günkü kondisyonunda sizlere hizmet vermeye devam edecektir.

Cihaz bir PMR cihazda olması gereken tüm özelliklere, tıpkı TC-320 gibi sahip. Özel kodlamaları, ses kalitesi, ses yüksekliği, pil süresi, sökülemeyen ve esnek anteni ve sağlam kasası ile profesyonel anlamda kullanabileceğiniz en iyi cihazlardan olduğunu söyleyebilirim. Benim önerimi alacak olursanız, eğer uzun ömürlü bir cihaz arıyorsanız, basit sorunlar ile uğraşmak istemiyorsanız, gürültülü ortamlarda çalışıyorsanız, saha görevlerinde, açık havada, inşaat, şantiye gibi alanlarda, nemin ve tozun çok olduğu, cihazların düşme ve kırılma tehlikesi yaşadığı alanlarda çalışıyorsanız, ilk tercih edeceğiniz cihazlardan olduğunu düşünüyorum.

 

HYT TC-446S i, profesyonel görevlerinizde gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz

2.5.2017

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.