SPREY

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

%25
telsiz kiralama
8,00 USD + KDV
6,00 USD + KDV
%25
8,00 USD + KDV
6,00 USD + KDV
%20
5,00 USD + KDV
4,00 USD + KDV
 
TANITIM

Biber gazı da denilen OC (Oleoresin Capsicum) gazı, doğal olarak yetişen ve gıda maddesi olarak tüketilmesinin yanı sıra eczacılıkta da kullanılan Şili biberi (Cavenne pepper) adlı bitkinin ekstraksiyon işlemine tabi tutulması ile elde edilir. CN ve CS gazlarına göre daha kullanışlı ve daha az yan etkilere sahiptir. Dahası, CN ve CS gibi sentetik olmadığı için en çok tercih edilen gaz türüdür.

YASAL DAYANAĞI

Öldürücü olmayan kimyasal silahlar sınıfına girer. Kullanımı, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulamasına İlişkin Yönetmelikte, yasal olarak kabul edilmektedir. İlgili Yönetmeliğin Ateşli Silahlar başlıklı, 4.bölümünün Silah Bulundurma ve Taşıma İzni Verilmesi başlığını taşıyan 24. maddesinde şu ifade yer almaktadır: “Koruma ve güvenliğin sağlanabilmesi için fiziki önlemlere ve güvenlik cihazlarına öncelik verilir. Komisyon, orantılılık ilkesine uygun olarak canlılar üzerinde kalıcı etkisi olmayan kimyasalların kullanılmasına izin verebilir.”

UYGULAMA VE ETKİ

Yukarıdaki ifadeden de anlaşılabileceği gibi, savunma amaçlı kullanılan bir kimyasal silah olan OC gazının verdiği zarar kalıcı olmadığı için, bu gazın kullanımı yasaldır. OC gazı saldırgana püskürtüldüğünde, onun koordinasyonunu geçici olarak bozar. Sıkılan gaz vücutla temas ettiğinde, gözlerde ve ciltte yanma hissi ve kızarıklık, boğazda tıkanma hissi, nefes almada zorluk yaratır. Etki süresi 45 dakikadır, saldırganı etkisiz hale getirerek gerekli güvenlik önlemleri almak için süre kazandıran en etkili silahtır.

Alman American Style Nato Super Paralisant 40ml'lik Süper savunma cihazı! 4 kanallı püskürtme teknolojisine sahip bu sprey, 3-3,5 mt menzile sahip olup, fabrika tarafından minimum 1,5 mt mesafeden kullanılması tavsiye edilmektedir. Saldırganı geçici süre ile kör eden, solunumda yanma ve öksürüye yol açarak kalıcı zarar vermeden etkisiz hale getiren bu ürün, size minimum 10-15 dakika zaman kazandırır ve olay mahalliden güvenli bir şekilde uzaklaşmanızı sağlar. Günümüz şehir şartlarında özellikle bayanların temasa gerek kalmaksızın rahatlıkla ve güvenle kullanabilecekleri bir üründür.
Diğer Özellikler
Stok KoduSprey
MarkaKIRISUN
Stok DurumuLütfen Stok Bilgisi Sorunuz

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.