​Li-Ion Telsiz Bataryası Hakkında

Li-Ion Telsiz Bataryası Hakkında

Li-Ion ve Li-Poly bataryalar yeni nesil batarya türüdür.

Li-Poly ile Li-Ion birbirlerine yapı olarak benzeseler de Li-Ion daha avantajlıdır.

Li-Poly değişik kimyasallar içerir ve daha yüksek akımlar sağlıyabilir ancak Li-Ion'un kullandığı teknoloji sayesinde bataryalar daha hafif aynı zamanda enerji yoğunluğu, kapasite ve güç olarakta daha avantajlıdır.

Li-Ion batarya kullandığı memory effect teknolojisi ile şarz esnasında yarıda kesip daha sonra yeniden devam edebilmesini sağlıyor.

Li-Ion bataryalar 0.5-2C aralığında bir akım ile şarz edilebiliyor.

Yani kapasitenin yarısı ile şarj et mantığını taşıyor.

Günümüzde üretilen elektrikli araçlar Li-Ion batarya teknolojisini kullanırlar.

Li-Ion'un hızlı şarz ve yarıda kesilip tekrar şarj edilebilir özelliği sayesinde çeşitli teknolojilerde örneğin cep telefonları,telsizler, elektrikli araçlar, şarzlı ev aletleri diz üstü laptoplar vb. materyallerde sıklıklar kullanımına rastlayabilirsiniz.

Li-Poly içersinde içerdiği kimyasallardan dolayı yüksek akım sağlar ancak bu akım içince yüksek enerji çerek buda faturanıza ek maliyet getirir.

Li-Poly bataryanın güç sınırlaması tam olarak belirtilmezken Li-Ion batarya 3V altında ve 4.11V üzerinde şarj edilemez.(Ürüne göre maksimum şarz gerilimi değişir.) Li-Poly sadece belirtilen şarz değerinde şarz edilebilir.

Li-Ion Minimum enerji ile maksimum güç depolamak ve bu enerjinin verimli kullanımını sağlamak için geliştirilmiş olup kullandığımız bütün elektronik teknolojilerinin içersinde mevcuttur

25.4.2017

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.